Fajerwerki na weselu – co wybrać i gdzie je kupić?


Marzycie o tym, aby podczas waszego wesela pojawił się piękny show z wykorzystaniem fajerwerków?
Teraz to naprawdę żaden problem!

Do dyspozycji mamy wiele świetnych ofert dla najbardziej wymagających, którzy myślą o wielominutowym i spektakularnym pokazie na tle nocnego nieba. Jak wybrać odpowiednie sztuczne ognie i gdzie je kupić? Sprawdź już teraz!

Weselne atrakcje to nie tylko muzyka i tańce. Obecnie coraz więcej narzeczonych myśli o tym, aby tego dnia zapewnić sobie oraz swoim gościom niezapomniane wrażenia na inne sposoby. Wśród najnowszych propozycji znajdują się między innymi puszczanie lampionów w niebo, budka fotograficzna, wypuszczanie gołębi przez Parę Młodą, pokazy barmańskie, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również fajerwerki, które mogą nie tylko mieć postać zimnych ogni trzymanych przez gości. To również wyjątkowe pokazy, które mogą być też niesamowitym tłem do zrobienia ślubnych fotografii. Jak możemy zorganizować takie show?

Jakie fajerwerki wybrać na wesele?

Zasadniczo mamy dwa rozwiązania – możemy skoncentrować się na sztucznych ogniach strzelających w niebo albo na tych, które mają postać zimnych ogni umieszczanych na ziemi albo trzymanych w ręku.

Zimne ognie, które są trzymane w ręku – wielu z nas zna je z zabaw sylwestrowych – świetnie sprawdzą się podczas pierwszego tańca pary młodej. Wówczas goście stojący wokół parkietu mogą stworzyć wspaniały, klimatyczny efekt i to bardzo niskim kosztem. Druga opcja bez potrzeby puszczania fajerwerków w niebo to fontanny fajerwerkowe. Mamy do czynienia ze sztucznymi ogniami, które po umieszczeniu na ziemi i podpaleniu wypuszczają migoczące pióropusze na wysokość nawet 7 metrów. To idealny wybór na zewnątrz – wtedy takie sztuczne ognie mogą stać się scenerią do zdjęć plenerowych dla Pary Młodej.

W drugiej kategorii znajdują się pokazy fajerwerków – takie, jakie znamy z imprez noworocznych czy innych wydarzeń. Możemy zorganizować je samodzielnie albo możemy powierzyć ich przygotowanie firmom, które specjalizują się w tej dziedzinie. Co wybrać?

Pokaz fajerwerków podczas wesela – organizacja samodzielnie czy z firmą?

Jeśli zależy nam na pokazie rozświetlającym ciemne niebo, możemy zakupić sztuczne ognie samodzielnie albo możemy zlecić wszystko firmie pirotechnicznej, jak wspomnieliśmy wcześniej. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy.

Gdy chcemy zająć się wszystkim samodzielnie, najlepiej zdecydować się na zakupienie specjalnego zestawu paletowego. Zestawy tego rodzaju przygotowywane są przez sklepy pirotechniczne, na przykład oferuje je sklep z fajerwerkami PiroSklep.pl. Są one tworzone na indywidualne zamówienie z różnych fajerwerków wybranych przez klienta i umieszczane w jednym opakowaniu. W ten sposób nie trzeba odpalać ich wszystkich po kolei – wystarczy tylko podpalenie jednego lontu, aby wszystkie sztuczne ognie dały niesamowity pokaz.

Czas takiego pokazu najczęściej to od kilkudziesięciu sekund do około 2 minut. Musimy pamiętać o tym, że do uruchomienia zestawu paletowego fajerwerków musimy otrzymać również zgodę właściciela terenu. Warto przy tym wspomnieć, że zestaw paletowy jest bezpieczniejszy w użyciu od pojedynczych sztucznych ogni!

Druga opcja to zamówienie kompleksowej usługi obejmującej przygotowanie pokazu fajerwerków przez ekspertów w tej dziedzinie. Firmy pirotechniczne zapewniają wtedy pełną obsługę obejmującą przygotowanie sztucznych ogni, uzyskanie pozwoleń, a także obsługę wydarzenia, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Zapłacimy wtedy więcej, ale efekt będzie bardziej spektakularny.

Fajerwerki na weselu – podsumowanie

Zatem wtedy, gdy chcemy urozmaicić wesele o niesamowity pokaz fajerwerków, mamy kilka różnych rozwiązań. Możemy zakupić gotowy zestaw paletowy, możemy też kupić pojedyncze fajerwerki albo zlecić obsługę doświadczonym firmom pirotechnicznym.

Adresy firm zajmujących się organizacją pokazów oraz dobrych sklepów z fajerwerkami możemy znaleźć już teraz on-line.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *