Idealne zaręczyny


Każda kobieta, już od najmłodszych lat, marzy o swoim księciu z bajki i idealnych zaręczynach. Większość bajek proponuje własnie taki model. Pan poznaje panią, książę poznaje swoją księżniczkę. Większość kobiet w głębi ducha marzy, aby jej wybranek zabrał ją w bajkowe miejsce i wypowiedział to magiczne pytanie.

Zamkowy pomysł

Już sama lokalizacja miasta jest jest atrakcyjna. Gniew położony jest przy drodze krajowej nr 91, niedaleko od Trójmiasta, lotniska Rębiechowo i portu morskiego. Zatem do zamku można zabrać swoją wybrankę różnymi drogami. Wybierając hotel na zaręczyny warto zapoznać się również z jego historią. Budowę rozpoczęto pod koniec XIII wieku i trwała ona kolejne 40 lat. Na przełomie XIV i XV wieków budowla została powiększona. Niegdyś była to największa warownia zakonna a z biegiem kolejnych wieków i lat zmieniała swoje zastosowanie. Dziś ten malowniczy zamek pełni funkcję hotelu, a od 2013 roku posiada śmigłowcowe lądowisko „Zamek Gniew”.

Hotel na zaręczyny a aktywny wypoczynek

Szukając pomysłu na niebanalne zaręczyny może warto spojrzeć na dodatkowe oferty: rejs gondolą, wycieczka rowerowa Doliną Dolnej Wisły czy kąpiele w basenie. Wieczorową porą spacer z pochodniami, a następnie romantyczna kolacja, odprężający masaż czy odpoczynek w jacuzzi…brzmi wyśmienicie. Jeśli wybranka naszego serca lubi historię to z pewnością doceni wybór miejsca, w którym znajdują się konstrukcje czy inscenizacje historyczno – artystyczne. Zamek to nie tylko romantyzm. Dla koneserów adrenaliny jest możliwość zwiedzenia izby tortur, gdzie można poznać techniki działań średniowiecznych katów.  Świetnym pomysłem będzie też zabranie ukochanej na 20 minutowy pokaz poświęcony bitwie pod Grunwaldem, by na koniec zaproponować wybrance serca podobną waleczność do końca wspólnych dni. W planach można także zapisać punkt zwiedzania kaplicy zamkowej, krużganków obronnych, wystaw czasowych czy sali poświęconej II wojnie światowej.

Idealne miejsce na romantyczne „tak”

Zamek w Gniewie to miejsce, które w swojej ofercie posiada pakiet dla narzeczonych. W zestawie jest nocleg w apartamencie lub klimatycznym pokoju. Do wyboru są 4 obiekty, a w nich 250 pokoi hotelowych. Dodatkowo wieczorem serwowana jest specjalna, trzydaniowa kolacja, na życzenie przygotowane zostanie wino.  Poranek przywita przepyszne śniadanie. Być może to najważniejsze pytanie padnie w jednym z budynków, zwanym Pałacem Marysieńki. O zaręczynach w hotelu możemy przeczytać pod adresem: http://www.zamek-gniew.pl/blog/hotel-na-zareczyny.

Idealny hotel na zaręczyny to podpowiedź dla tych, którym zależy aby moment wspólnej drogi zapadł obojgu narzeczonym na długie lata w pamięci. To nie tylko chęć pochwalenia się przed znajomymi. To przekazanie pięknych chwil swoim dzieciom, a następnie wnukom. Małe dziewczynki marzą o księciu w lśniącej zbroi, który odnajdzie je przyjeżdżają na karym rumaku. Nastolatki myślą o różnych wariantach  tej pięknej chwili. Dorosłe kobiety, świadome siebie, docenią romantyczny gest partnera, któremu będą obiecywać wspólne spędzenie drogi życiowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *