Makijaż ślubny – o czym warto pamiętać?


Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu kobiety, dlatego każda chce wyglądać podczas niego jak najlepiej. Jednym z obowiązkowych elementów jest makijaż, który musi być przede wszystkim trwały, podkreślać urodę i dobrze wyglądać na zdjęciach.

927

Zacznij przygotowania wcześniej

Makijaż najlepiej będzie trzymał się na odpowiednio wypielęgnowanej skórze, dlatego warto już na kilka miesięcy przed ślubem o nią zadbać. Zdecydujmy się np. na serię zabiegów mikrodermabrazji, która złuszcza martwy naskórek, zapewnia gładkość i jędrność skóry oraz usuwa niedoskonałości. Ważna jest również codzienna pielęgnacja, jej prawidłowe oczyszczanie i nawilżanie. Jeśli pozostało nam już niewiele czasu, wybierzmy zabieg bankietowy, który zapewnia natychmiastową poprawę kondycji skóry – przynosi jednak mniej długotrwałe efekty.

Umów się na makijaż próbny

To bardzo ważne – dzięki niemu unikniemy makijażowej wpadki! Może się zdarzyć tak, że kosmetyki nas uczulają lub nie pasują do naszej cery. Makijaż może też po prostu się nam nie spodobać, a musimy dobrze czuć się w tak wyjątkowym dniu. Podczas makijażu próbnego ustalimy z wizażystką, co nam się podoba, a ona będzie mogła udzielić nam przydatnych wskazówek. Zobaczymy czy pasuje nam efekt końcowy i przetestujemy jego trwałość.

Nie przesadzaj z makijażem

Owszem, make-up ślubny powinien być mocniejszy niż na co dzień, jednak nie ma zmieniać naszej twarzy, a delikatnie podkreślać nasze atuty oraz maskować niedoskonałości. Unikajmy więc przepychu – jeśli doklejamy sztuczne rzęsy, zrezygnujmy z mocno pomalowanych ust i odwrotnie. Pamiętajmy, że musi on wyglądać dobrze również na zdjęciach, dlatego należy wybrać specjalistkę, która zna się na makijażu fotograficznym.

Trwałość przede wszystkim

I najważniejsza zasada – makijaż ślubny musi być trwały. Powinien trzymać się przez całą uroczystość, która trwa nawet do samego rana. Z tego względu istotny jest dobór odpowiedniego podkładu oraz jego utrwalenie.

Zarówno na makijaż ślubny, jak i próbny umówisz się online przez Lavito.pl – znajdź najlepszy salon w swojej okolicy!

2 myśli nt. „Makijaż ślubny – o czym warto pamiętać?

 1. Kasia

  Mam z tym problem. Wiem, że podczas ślubu będę ryczeć jak bóbr. Ale nie mogę mieć na twarzy samych wodoodpornych kosmetyków, bo chcę się drugi raz umalować na wesel. Co robić? Czy w takiej sytuacji pozostaje mi welon z gęstej koronki zasłaniający twarz?

  Odpowiedz
  1. Benia Autor wpisu

   Hej, miałam ten sam problem, bałam się, że makijaż mi się rozmaże, ale jakoś na ślubie po prostu sobie wmawiałam, że nie mogę się rozpłakać. Warto znaleźć dobrą makijażystkę, ona będzie już wiedziała, jakich kosmetyków użyć, żeby makijaż nie spłynął. Mi makijaż ślubny trzymał się całą noc, poprawiłam tylko usta.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *