Charakterystyczna najpopularniejszych stylów weselnych: rustykalny, boho, glamour
Istnieje tak wiele stylów weselnych, że każdy jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Jednak niektóre z nich cieszą się szczególną popularnością i widać, że długo nie wyjdą z mody. O jakich stylach dokładnie mowa? Oczywiście o stylu rustykalnym, boho, czy glamour i to właśnie im postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej.
Styl rustykalny wesela
Styl rustykalny wesela nawiązuje do kontaktu ze wsią. Dlatego zwykle opiera się na bliskości z naturą, sielskością i prostotą. To idealny wybór dla par, które pragną organizacji nieco spokojniejszego przyjęcia weselnego, najczęściej w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół.
Najczęściej wesele w stylu rustykalnym organizowane są w drewnianej stodole, czy nawet w prostym zajeździe. Ważne, by faktycznie był zaaranżowany w zgodzie z naturą. Zdarzają się też pary, które stawiają na organizację wesela plenerowego w stylu rustykalnym i tutaj idealnym wyborem może okazać się bliskie sąsiedztwo lasu.
Styl boho wesela
Styl boho wywodzi się od artystycznej bohemy, kultury cygańskiej oraz hipisów. Powiązany jest z lekkością, naturalnością oraz kolorami ziemi. Dlatego na wesele boho odchodzi od utartych schematów, stawia się na swobodę i kontakt z naturą.
Styl boho przewija się w dekoracjach sali, jak również w strojach samej młodej pary, czy jej gości. Oczywiście na takim weselu nie może zabraknąć naturalnych kwiatów, najlepiej polnych, łapaczy snów, etnicznych wzorów, czy dekoracji z rękodzieła.
Styl glamour wesela
Styl glamour to zupełne przeciwieństwo stylu rustykalnego, czy boho. Tutaj stawia się na przepych, blichtr i na bardzo błyszczące dodatki. Dlatego odpowiednim miejscem na organizację wesela w stylu glamour są zamki, pałace oraz bardzo eleganckie sale weselne.
Młoda panna tego dnia wygląda najczęściej jak księżniczka, ma rozłożystą i błyszczącą sukienkę, często z koronką, czy nawet z cekinami. Jednak stylistyka na wesele glamour ma to do siebie, że nie należy przesadzać z ilością dodatków, ponieważ bardzo łatwo można osiągnąć efekt przeciwny do zamierzonego.